Tutvustus

Porto Franco
lugu

Sadam on alati olnud vabaduse sümbol. Vabadusest, merest ja Vanasadama piirkonna ajaloost inspireerituna saigi Eesti kõige mereäärsem kaubandus- ja bürookeskus nime Porto Franco.

Avarus, suurus, hea asukoht ja maailmatasemel arhitektuur loovad mitmekesise linnakeskkonna, mis nihutab Tallinna keskuse merele lähemale. Porto Franco – linna uus süda, mis teeb Tallinnast täieõigusliku merelinna.

Porto Franco kontseptsiooni autor on Tom Klingholz Londonis tegutsevast rahvusvahelisest arhitektuuribüroost Chapman Taylor (www.chapmantaylor.com). Arhitektuurse lahenduse autorid on Eesti arhitektid Mihkel Tüür ja Ott Kadarik uuenduslikust ja kaasaegsest arhitektuuribüroost Kadarik, Tüür. Arhitektid. (www.kta.ee).

Vaba saab olla ainult siis, kui järgned südamele. Porto Franco – linna süda.

Porto Franco
põhiandmed

Üldpinnaga ligikaudu 150 000 m², sealhulgas:

 • kaubanduskeskuse renditavad pinnad kokku ligikaudu 32 000 m²
  • hüpermarket ligikaudu 4220 m²
  • kohvikud ja restoranid ligikaudu 5700 m²
  • suveterrasside ja -rõdude ala ligikaudu 2500 m²
  • moekaubandus ligikaudu 14 000 m²
 • maa-alune parkla kokku ligikaudu 1170 autole
 • hotell ligikaudu 8572 m²
 • bürookeskuse renditav pind ligikaudu 25 530 m²

Porto Franco taotleb energiatõhusa ehitise LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental
Design) sertifikaati, millega tunnustatakse hooneid, mille projekteerimisel, ehitamisel ja
kasutamisel järgitakse keskkonnasäästu ning säästva arengu põhimõtteid.

Arendajast

Porto Franco juhtkonnal on pikaajaline rahvusvaheline kogemus büroo- ja kaubanduskinnisvara arendamisel. Porto Franco aktsionäride ringi kuuluvad ka Ukraina juhtiva kaubanduskeskuste arendaja ja operaatori, Londoni alternatiivsel investeerimisturul (AIM) noteeritud Arricano Real Estate Groupi aktsionärid. Viimase 15 aasta jooksul on Porto Franco aktsionärid ja meeskond olnud seotud mitmete kaubanduskeskuste arendusprojektidega nii Eestis, Venemaal kui ka Ukrainas. Varasematest projektidest saadud kogemused investeeritakse nüüd pikaajalisse ja Eesti majanduskeskkonnale lisandväärtust loovasse projekti – Porto Francosse.